Kilka słów o nas

mgr Natalia Kozak

J
 estem dyplomowanym Dietetykiem oraz absolwentką Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zdrowie Publiczne. Ponadto realizuję studia doktoranckie na Wydziale Farmaceutycznym UJ w Zakładzie Bromatologii, który zajmuje się badaniem żywności. W ramach studiów zajmuję się pracą badawczą na temat wpływu różnych rodzajów diety na obraz morfotyczny szpiku kostnego.

Dzięki wielokierunkowym wykształceniu nauczyłam się holistycznego podejścia do człowieka i jego zdrowia. Jednocześnie każdą osobę traktuję w sposób indywidualny, uwzględniając nie tylko wyniki badań diagnostycznych, ale również preferencje smakowe, czas i fundusze jakimi dysponuje. Wiem jak ważne jest okazanie wsparcia i ciągła motywacja, dlatego swoim pacjentom pomagam w wyznaczaniu celu oraz konsekwentnym dążeniu do niego. Prywatnie jestem miłośniczką aktywności fizycznej oraz zdrowego gotowania, uwielbiam kulinarne eksperymenty, które inspirują mnie do ciągłego poznawania nowych smaków.

Swoją wiedzę pogłębiam uczestnicząc w licznych kursach, warsztatach i konferencjach naukowych. Dodatkowo pracuję jako redaktor naczelny portalu Bonavita.pl, gdzie nadzoruję jakość merytoryczną tekstów oraz publikuję przepisy i artykuły własne.

Ksenia Nowak

J
 estem dyplomowanym Dietetykiem oraz instruktorem fitness i pilates.

Zdrowym żywieniem zainteresowałam się kilka lat temu, gdy jako początkujący instruktor fitness zmagałam się z problemami osób ćwiczących zawodowo. Z czasem zauważyłam jednak, że odpowiednio modyfikując dietę osiągnąć można nie tylko lepsze wyniki sportowe, ale również zdrowotne. Skłoniło mnie to do podjęcia studiów na kierunku Dietetyka na Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia. Rozpoczęłam także edukację żywieniową swoich klientów, którzy uczęszczając na moje zajęcia, tracili masę ciała a stan ich zdrowia poprawiał się. Ukończenie licznych szkoleń fitness (cardio, aqua aerobic, tubing, ABS, ABT) oraz form mentalnych (pilates, zdrowy kręgosłup, stretching) sprawiło, że lepiej rozumiem potrzeby swoich podopiecznych oraz nieustannie pogłębiam swoją wiedzę z zakresu anatomii oraz fizjologii.

Jako Dietetyk staram się także zmieniać nastawienie swoich podopiecznych do życia oraz pomagam w budowaniu poczucia własnej wartości.

Dietoterapię dobieram indywidualnie, gdyż jest ona najistotniejszym elementem w walce o zdrowie. W Naszej pracy nie ma miejsca na utarty schemat, czy sztywny szablon postępowania – każdy człowiek jest odrębną jednostką, wobec której postępowanie będzie zupełnie inne.

Dietetyka jest nauką dynamiczną, zmienia się nieustannie – w związku z tym stale uaktualniam swoją wiedzę (studia, literatura, konferencje, liczne szkolenia). Co mogę Wam obiecać? Że ta cecha się nie zmieni, gdyż kluczem do sukcesu jest nieustanne pogłębianie zdobytej wiedzy.